Deň ako každý iný, ale s dieťaťom opäť iný. Nikdy nevieme s akou náladou sa zobudí a v tejto aprílovej nevyspytateľnej dobe tiež nevieme, aké počasie nás bude práve dnes čakať. No matky nezaháľajú a do zálohy si pripravia nejakú tú aktivitku. Teda to je ten môj prípad.

Je to síce „hop alebo trop“ keďže môj netrpezlivý a ľahko rozptýliteľný syn dlho pri jednej činnosti nevydrží, nevadí, niekedy sa k tomu vrátime…

Pri večernej televíznej nude som sa rozhodla vytvoriť malé puzzle, kde musí správne vložiť tvary a farby. Bola to celkom rýchla príprava. Potrénuje su prácu s ručičkami, vkladanie podľa predlohy a snáď aj rozoznávanie farieb. Potrebujeme kartón, biely papier, nožnice alebo taký ten kobercový nôž na vyrezanie kruhov, farbičky – ja používam jemné voskovky, čiernu fixu a lepidlo. Z kartónu som si vyrezala veľký kruh a dovnútra som vyrezala niekoľko malých. Veľký kruh som podlepila bielym papierom. Malé kruhy som rozdelila fixou na polovice či tretiny a voskovkami som ich rôzne vymaľovala. Rovnako som vymaľovala vystrihnuté diery podlepené papierom. Necháme už len zaschnúť a hra pre dieťa je hotová.

Markus v akcii 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *